Scroll Top
doktor ruch

Mięśnie to 35-40% masy ciała człowieka. Gdy się nie ruszamy, one dosłownie zanikają. A na ich miejsce często przybywa tłuszcz. To nie wszystko… Gdy nasze mięśnie regularnie pracują, nawet jeśli to tylko zwykły spacer lub prace ogrodowe, to zużywają one glukozę z krwi, dzięki czemu maleje ryzyko cukrzycy. A serce to też mięsień, dlatego ruch wzmacnia nie tylko mięśnie szkieletowe, lecz także najważniejszy dla życia mięsień, jakim jest właśnie mięsień sercowy. Główną radą, jaką daje Doktor Ruch, to aktywność fizyczna, która jest regularna, najlepiej codzienna. Na przykład, codzienny spacer trwający około 30 minut w średnim tempie. Rodzaj ruch jest mniej ważny niż fakt, żeby był regularny i o średniej intensywności.

doktor spokój

Główną radą tego specjalisty jest życie z małą ilością stresu. Łatwo mu mówić, prawda? Nie zatrzymamy niestety wojny, nie mamy też wpływu na gospodarkę światową, która może się odbić na naszych finansach, pracy, kosztach życia. Ba, czasem nie sposób uniknąć ze swojego otoczenia osób, które przysparzają nam nerwów. Tymczasem w jednym z badań z udziałem prawie 39 tysięcy ludzi wykazano, że narażenie na duży stres może skracać życie nawet o prawie 3 lata w porównaniu do osób, które nie określały siebie jako „ofiary” nadmiernego stresu. Doktor Spokój ma dużo rad. I nagram dla Państwa specjalny film, w którym je wszystkie zbiorę.

Najlepsi lekarze na świecie to Doktor Spokój, Doktor Dieta i Doktor Wesołek
doktor wesołek

Jest powiedzenie: „każda minuta złości odbiera 60 sekund radości”. Ma to o tyle znaczenie, że złość wręcz może skracać życie. Ciekawe natomiast jest, że prawdziwe szczęście, prawdziwa radość życia, ta trwała, bierze się od nas samych, z pracy nad sobą, nad rozwojem swojej inteligencji emocjonalnej, z życia tu i teraz, z cieszenia się tym, co się ma, a nie złudnego przekonania, że dopiero wtedy będę szczęśliwy, kiedy coś osiągnę lub coś materialnego będę posiadać. Już w VI wieku p.n.e. Ezop w zbiorze swoich bajek pisał: „Ten, kto jest niezadowolony w jednym miejscu, rzadko będzie szczęśliwy w innym”. Jakież prawdziwe. Chodzi w tym o to, żeby nie uzależniać swojego szczęścia, radości i zadowolenia od rzeczy materialnych i od otoczenia. Dają one tylko chwilowy przypływ szczęścia. A tego prawdziwego szczęścia należy poszukać w sobie. Zresztą, badacze dowiedli, że poziom szczęścia choć wydaje się zależny od rzeczy dziejących się wokół nas, czyli na zewnątrz w dużej mierze swoje źródło ma w nas samych. Pomyślmy tak: jedna jaskółka nie czyni lata, ani jeden piękny dzień; podobnie jeden dzień lub krótki czas szczęścia nie czyni człowieka całkowicie szczęśliwym. A wszelkie rzeczy materialne, czy ogólnie rzeczy zewnętrzne, dają nam szczęście chwilowe. Prawdziwe zaś które trwa zawsze może pochodzić tylko od wewnątrz, z nas, z tu i teraz, z wdzięczności za to, co się ma. Nie chcę się uwieszać na tego typu tematach, ale mimo wszystko poziom radości na co dzień istotnie przekłada się na zdrowie. Jako że mam swoje, wydaje mi się, wartościowe przemyślenia w tymże temacie, to czy chcieliby Państwo, abym jutro napisał Dziennik na temat tego, co daje nam prawdziwą radość w życiu, a co złudną?

doktor natura

Przebywanie na łonie natury to główna rada tego doktora, gdyż:

działa to odstresowująco;
poprawia natlenienie organizmu;
wzmacnia odporność;
* przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego;
poprawia procesy myślowe;

Według badań, by osiągnąć zadowalające efekty z przebywania na świeżym powietrzu, najlepiej spędzać czas na terenach zielonych co najmniej 2 godziny dziennie. Tak, to stosunkowo dużo.

doktor dieta

Pokarm to warunek życia. A ilość i jakość pokarmu prognozuje jego długość. Mówimy tu o skali nawet kilkunastu lat.

Pokarm to warunek życia. A ilość i jakość pokarmu prognozuje jego długość. Mówimy tu o skali nawet kilkunastu lat.